Kurumsal

Tasarım ve Mühendislik

Yeni fabrikamız ile 2 katı büyüklüğe ulaşan makine parkurumuz ve kalifiye üretim personelimiz ile üretimimizin kalitesini ve hızını arttırıyor, sürekli yatırım yaparak entegre bir tesis oluşturma hedefimize doğru ilerliyoruz. Mekanik üretim, elektronik üretim, otomatik dizgi birimi ve planlama bölümlerinden oluşan üretim bölümümüz ile saatte 90.000 komponent üretebilen, konveyör ve hücresel montaj hatlarına sahip, 17 farklı ürünü aynı anda montajlayabilen, hammaddeden bitmiş ürüne uzanan entegre bir üretim tesisine sahip bulunmaktayız.

1-Mekanik Üretim

Talaşlı İmalat: Planlama tarafından üretilecek ürünlere ait açılan iş emirlerinin üretildiği, tasarımları yapılmış alüminyum, krom, çelik vb. malzemelerin teknik resimleri baz alınarak parça üzerinden farklı şekil ve büyüklüklerde talaş kaldırma işlemlerinin tamamının yapıldığı iş merkezidir. İş merkezinde 4 adet sütunlu matkap, 4 adet freze, 1 adet sulu testere, 2 adet Punta vida somun makinası, 2 adet üniversal torna, 1 adet masa üstü torna , 1 adet cnc torna , 1 adet cnc dik işlem merkezi bulunmaktadır.

Kaynakhane: Alüminyum, Krom, Çelik vb. metallerin tasarıma bağlı teknik resim referans alınarak malzemeye niteliğine uygun kaynak makinası ve metodu kullanılarak kaynak yapılan iş merkezidir. İş merkezinde 4 adet TIG Kaynağı, 2 adet Gaz altı kaynağı, 1 adet Punta Kaynak Makinası bulunmaktadır.

Lazer Kesim: Alüminyum, Krom, Çelik vb. metallerin 2d teknik resimlerine uygun fiber lazer güç güç kaynağı ile kesim yapma özelliğine sahip cnc bir makinanın bulunduğu iş merkezidir

Abkant Bükme: Ebatlanmış veya teknik resme uygun kesilmiş sac şeklindeki malzemelerin istenen açılarda ve ölçülerde bükümünün gerçekleştirildiği iş merkezidir

Preshane: Alüminyum, Krom, Çelik vb. metallerin kalıp yardımı ile kesim, büküm ve sıvama işlemlerinin yapıldığı iş merkezidir.

Plexi İşleme: İsteğe göre özel tasarlanmışların yanı sıra plexiden üretilen standart ürünlerin üretildiği sanatsal faaliyetlerinde yapıldığı tamamen hayal gücünün hakim olduğu iş merkezidir.

Plexi Lazer: Hammaddesi plastik, Akrilik, ahşap levhaların kesim ve kazıma işlemlerinin yapıldığı iş merkezidir.

Boyahane: Metallerin ve alaşımlarından oluşmuş metallerin ön hazırlık yıkama sonrasında statik elektrik yöntemi ile toz halindeki boyanın metal yüzeyine statik elektrik ile yapıştırılması ve ardından 200 derece ısı ile kürlenmesinin sağlanıp boyanmış yüzey elde edilen iş merkezidir.

2-Elektronik Üretim

Ledline Üretim: Ledline üretim ard arda birleştirilerek ek yeri belli olmadan çizgisel (linear) metraj bazlı üretiminin yapıldığı genel aydınlatma ve dekoratif aydınlatma amaçlı kullanılan armatürlerin üretildiği montaj hattıdır. Ledline ürünler kullanıldığı ortama uygun olarak iç mekânda IP20 ve IP44 dış mekân kullanımında ise IP65 standardında üretilir.

Power Üretim: Adet bazlı olarak genel, dekoratif aydınlatma ve su altında çalışacak özellikte yüksek güçlü armatürlerin üretildiği montajhattıdır. Ürünler kullanıldığı ortama uygun olarak IP20 – IP44 –IP65 – IP68 standardında üretilir. Üretilen ürünlerin tamamı elektriksel test, yaşlandırma testi ve IP testlerine tabi tutulur.

Pano Üretim: Ledli aydınlatma armatürlerinin projeye uygun şekilde çalışmasını sağlayacak olan güç kaynakları ve kontrol sistemleri aksesuarlarının bir pano içine montajının yapıldığı üretim hattıdır. Pano içinde yer alan güç kaynakları ve kontrol sistemi aksesuarları sahadaki projeye uygun olup olmadığı elektriksel teste tabi tutularak kontrol edilir.

Polimer Üretim: Linear metraj bazlı ürünlerin dış ortam IP65 standardında üretimi için elektronik komponentlerin polimer adı verilen kimyasal malzeme ile kaplamasının yapıldığı üretim hattıdır. Polimer kimyasalı armatürlere el değmeden cnc kontrollü makine ile uygulama yapılmakta ve kuruması (kürlenmesi)aynı ortamda sağlanmaktadır.

Otomatik Dizgi Birimi: Ledline, Power bölümlerinde üretilen armatürlerinin ve kontrol sistemlerinin led başta olmak üzere bütün elektronik kompenantlarının pcb üzerine krem lehimin serigrafi yöntemi ile uygulanması elektronik komponentlerin ise tam otomatik cnc dizgi makinalarında uygun pozisyonlarda dizilmesi ve ardından fırınlanıp kullanıma uygun hale getirilen montaj hattıdır. Pcb ler ilk önce %100 görsel ardından da %100 elektriksel testleri yapılarak montaj hatlarında kullanıma hazır hale getirilir. Dizgi üretim hattı alanı ve çalışan personel elektronik komponentlerin statik elektrikten etkilenmemesi için devamlı %100 ESD koruması altındadır.

Paketleme: Fabrikada üretilen tüm armatürlerin sevke hazır hale gelmesi için kolisi içinde paketleme ve palet üstüne yerleşiminin yapıldığı hattır. Paketleme işlemi paketlenen ürünün sistem üzerinden verilen seri numarası, uygun kolisi içine yapılan yerleşimin ve ardından koli dışına ürün ve müşteriye ait bilgilerin etiket üzerine basılıp yapıştırılması ve ardından sevkiyat kısmına teslimiyle son bulur.

3-Planlama

Planlama bölümü olarak; yurtiçi ve yurtdışı satış bölümlerinden gelen siparişlerin plana alınması, malzeme ihtiyaçlarının oluşturulması, kritik malzemeleri dikkate alınarak günlük, haftalık, aylık planların oluşturulması, müşterinin talebine uygun olarak istenilen sevk tarihlerinde, doğru kalitede siparişlerin ürettirilmesi bölümün sorumluğundadır.

Bunların yanında PMI ile kapasite verimlilik hesaplarının yapılması, yalın üretim ve MRP I çalışmaları ile sürekli iyileşme çalışmaları devam etmektedir.

12.000 çeşit stok kodunu içinde barındıran ürün gamımız ile farklı müşterilerin çok çeşitli taleplerini karşılayabilen üretimlerin planlanması ve sevk edilmesi sağlanmaktadır. Proje bazlı çalışılmakta ve özel üretimler yapılmaktadır.